آموزش رنگ آمیزی دیوار با تکنیک های جدید

آموزش رنگ آمیزی دیوار با تکنیک های جدید

در این مطلب از سایت نقاشی سپید قصد داریم نکاتی درباره روش های نقاشی ساختمان و انواع تکنیک ها و طراح های رنگ آمیزی دیوار عنوان کنیم.

یکی از جالب ترین مدل های رنگ آمیزی دیوار که احتمالا اسم آن به گوشتان نخورده است، رنگ میکروبی است، این رنگ طرحی شبیه به باکتری یا موجودات تک سلولی دارد که اغلب زیر میکروسکوپ مستند های علمی دیده ایم. طرحی خلاقانه که اولین بار در سال 1981 معرفی شد. در دهه 80 میلادی، طرح هایی جالب و جسورانه معرفی شدند که محبوبیت زیادی نزد مردم یافتند اما امروزه شاهد افزایش دوباره محبوبیت چنین طرح هایی در دکوراسیون داخلی هستیم.

یکی دیگر از طرح هایی که در تکنیک های جدید آموزش رنگ آمیزی دیوار مورد استفاده قرار می گیرد، طرح نقاشی پاششی است.

تکنیک دیگر رقیق کردن رنگ با آب است، با این کار می توانید طرحی شبیه سنگ مرمر ایجاد کنید. این تکنیک بروی دیوار صاف اجرا می شود، تا زمان خشک شدن ممکن است رنگ ها کمی بهم بخورند، برای ساده تر شدن این عمل می توانید رنگ را بروی بوم های نقاشی پیاده کرده و پس از خشک شدن، بروی دیوار بچسبانید، طرحی که شبیه کاغذ دیواری شده و براحتی از دیوار جدا خواهد شد.

یک تکنیک دیگر رنگ آمیزی استفاده از اسفنج است. اسفنج دریایی یکی از بهترین ابزار برای اضافه کردن بافت و الگو به دیوار است. در این روش ابتدا با استفاده از اسفنج، لعابی شفاف از رنگ به روی دیوار زده می شود، به این صورت که اسفنج را به دیوار زده و برمیداریم و سپس با اسفنجی دیگر این لعاب زده شده بروی دیوار را پاک می کنیم تا رنگ یکدست شود. نتیجه کار رنگی ساده اما بافت دار و زیبا خواهد شد.

تکینک دیگر در رنگ آمیزی دیوار منزل، رنگ آمیزی نواری است. البته در این روش از نوارهای زیادی استفاده نمی شود نهایتاً دو نوار پهن اما چیزی که این طرح را جالب می کند محو شدن رنگ ها در یکدیگر و ایجاد حسی رویاگونه در نقاشی دیوار است.

خط های صاف و مستقیم بین رنگ های متفاوت یک ایده در طراحی داخلی است.

تکنیک دیگر رنگ زدن فقط قسمتی از دیوار است. بجای اینکه کل دیوار را رنگ بزنید فقط قسمتی از اتاق را رنگ آمیزی کنید. یک شکل مثلاً مستطیلی انتخاب کرده و بعد با کشیدن این رنگ بروی قسمتی از سقف، مدلی شبه سه بعدی در اتاق ایجاد استفاده کنید.