آموزش نقاشی ساختمان

آموزش نقاشی ساختمان

در این مطلب از سایت نقاشی سپید قصد داریم نکاتی درباره روش های نقاشی ساختمان عنوان کنیم. این روش ها پایه و اصول نقاشی ساختمان هستند.

برای نقاشی ساختمان به لوازم و ابزار زیر نیاز است که باید تهیه نمایید:

سمباده، برس، قلم مو، غلطک، کاردک و سایر ابزار مورد نیاز

معرفی ابزار نقاشی ساختمان

در ابتدا سطح دیوار سطح کار را کاملاً صاف و صیقلی می کنیم، برای این کار از سنباده استفاده می شود.

برای سفت شدن دیوار و جلوگیری از ترک بر روی سطح دیوار، روغن زیر کار می زنیم تا برای رنگ آستر آماده شود.

سپس بعد از خشک شدن روغن دیوار یک یا دو دست بتونه می زنیم تا سطح دیوار عاری از هرگونه ترک و جای ضربه و فرو رفتگی باشد.

رنگ آستر مورد استفاده در نقاشی ساختمان می تواند رنگ آستر مخصوص یا رنگ اصلی باشد که رنگ آستر موجب چسبندگی بیشتر رنگ اصلی می شود و باعث می شود سایه های رو هم افتادگی رنگ اصلی مشخص نشود.

پس از رنگ آستری یکی از مهمترین مراحل  نقاشی ساختمان که موج گیری و لکه گیری است انجام می شود که باعث می شود نقاشی ساختمان بسیار تمیز و با کیفیت شود. پس از لکه گیری با سمباده سطح بتونه را صاف و صیقلی می کنیم و سپس سطح دیوار را از گرد و غبار پاک می کنیم تا دیوار آماده رنگ آستری دوم شود.

مرحله پایانی رنگ نهایی است که می تواند با قلم مو و غلتک انجام شود.

پس از رنگ آستری نوبت به لکه گیری و موج گیری می رسد که این مرحله با بتونه مخصوصی صورت می گیرد این مرحله از اصلی ترین مراحل رنگ آمیزی است که باعث می شود نقاشی ساختمان با کیفیت و زیباتری داشته باشید. پس از لکه گیری باید یک سنباده کاری نرم روی دیوارها کشیده شود و مجددا گرد و خاک دیوارها توسط پارچه مرطوب گرفته شود تا سطح کار آماده آستر دوم شود. تغییر نوع رنگ از این مرحله به بعد ناممکن است.

در مرحله پایانی رنگ رویه یا دست سوم را بروی دیوار می زنند و مراحل کار نقاشی به اتمام می رسد.

رنگ آمیزی با دو روش با قلم مو و غلطک انجام می گیرد که به شرح هر یک بطور جداگانه می پردازیم.

روش اول: در استفاده از قلم، ابتدا موهای قلم مو را روی انگشتانتان به جلو عقب بکشید این کار موها را باز و بسته کرده و ذرات یا گرد و خاک را پاک می کند. قلم مو را به راحتی از نزدیک قاعده دسته در دست بگیرید و نصف طول موهای قلم را در ظرف رنگ فرو کنید و با قلم مو به آرامی به کناره ظرف بدنه ضربه بزنید. هنگامی که قلم مو را روی سطح دیوار می کشید فشار فقط باید به اندازه ای باشد که موها کمی به طرف نوک قلم خم شوند. با ضربات ثابت و یکنواخت رنگ کنید از قلم مو برای رنگ زدن استفاده نکنید و نگذارید قلم مو روی نوک موهای خود در قوطی نیمه خالی رنگ یا حلال باقی بماند. پس از هر بار مصرف باید قلم موها را با حلال های مربوطه کاملاً تمیز کنید. برای کسب پرداخت های واقعاً صاف چند دست رنگ لازم است. به هر حال، روش کار آن است که هر دست رنگ را پس از خشک شدن کامل صاف کنید که این کار با سنباده زدن (پشم فولاد و پوست آب) انجام می گیرد.

روش دوم: رنگ آمیزی با غلتک است که این روش از استفاده قلم مو بهتر است در انتخاب غلتک سعی نمایید از غلتک نقاشی مرغوب (با اهرم دسته تلسکوپی) که از پشم طبیعی گوسفند است استفاده نمایید؛ این نوع غلتک رنگ را به خود بهتر جذب می نماید و کار با آن راحت تر و مناسب تر است البته در مورد گوشه ها که غلتک امکان پوشش ندارد قلم مو کاربرد بهتری دارد اگر چه غلتک های کو تاه تر مخصوصی برای استفاده از زهنوارها، قاب پنجره و گوشه ها ساخته شده است که در موارد فوق قابل استفاده است.

در این روش موهای غلتک نقاشی را از درازا به اندازه نصف یا کمتر در داخل رنگ نمایید و رنگ های اضافی را نیز مرتباً با توری مشبک مخصوص داخل ظرف تخلیه کنید نحوه رنگ زدن باید پشت سر هم و یکنواخت انجام گیرد و بایستی غلتک را روی دیوار از بالا به سمت پایین به حرکت درآورید. جهت حرکت دست ها باید به شکلی باشد که رنگ غلتک را به حالت یکپارچه روی سقف یا دیوارها قرار گیرد. بهتر است جهت رنگ آمیزی ابتدا از سمت پنجره ها به طرف فضای داخلی انتخاب نمایید. ابتدا سقف ها را رنگ بزنید، زیرا احتمال پاشیدن دانه های رنگ به دیوارها وجود دارد.

هم چنین هرگز غلتک را پی دیر پی در یک مسیر حرکت ندهید زیرا همان لایه نازک ابتدایی کفایت می کند.

دو ایده ناب هم برای نقاشی ساختمان مدرن می تواند شما را درنقاشی ساختمان خلاقانه یاری کند پس با ما همراه باشید !

ایده های ناب نقاشی ساختمان مدرن

برچسب‌ها

نقاشی ساختمان اصول نقاشی ساختمان نقاشی ساختمان با قلم مو نقاشی ساختمان با غلتک رنگ آمیزی منزل نقاشی ساختمانی نقاشی ساختمان مدرن بتونه زدن رنگ آستر موج گیری لکه گیری موج گیری و لکه گیری رنگ دیوار وسایل مورد نیاز نقاشی ساختمان وسایل نقاشی ساختمان ملزومات نقاشی ساختمان آموزش نقاشی ساختمان آموزش نقاشی منزل آموزش نقاشی خانه آموزش رنگ آمیزی ساختمان آموزش رنگ آمیزی منزل آموزش رنگ آمیزی خانه روش های نقاشی ساختمان نقاشی سپید نقاشی خانه نقاشی منزل نقاشی دیوار رنگ آمیزی ساختمان رنگ آمیزی خانه رنگ آمیزی دیوار بازسازی تعمیرات ساختمان تعمیرات خانه تعمیرات منزل نقاشی ساختمان با کیفیت نقاشی منزل با کیفیت نقاشی خانه با کیفیت نقاشی دیوار با کیفیت رنگ آمیزی ساختمان با کیفیت رنگ آمیزی منزل با کیفیت رنگ آمیزی خانه با کیفیت رنگ آمیزی دیوار با کیفیت خدمات نقاشی ساختمان خدمات نقاشی منزل خدمات نقاشی خانه خدمات نقاشی دیوار نمونه کارهای نقاشی منزل نمونه کارهای نقاشی ساختمان نمونه کارهای نقاشی خانه نمونه کارهای نقاشی دیوار نمونه کارهای رنگ آمیزی ساختمان نمونه کارهای رنگ آمیزی منزل نمونه کارهای رنگ آمیزی خانه نمونه کارهای رنگ آمیزی دیوار آموزش نقاشی دیوار آموزش رنگ آمیزی دیوار