قیمت نقاشی ساختمان در سال 99

قیمت نقاشی ساختمان در سال 99

قیمت نقاشی ساختمان در سال 99 در سایت نقاشی سپید طبق تعرفه اتحادیه نقاشان ساختمان

قیمت نقاشی ساختمان در سال 99 با توجه به بالاتر رفتن قیمت رنگ افزایش پیدا کرد. باید گفت مهم ترین فضای زندگی ما در داخل خانه های ماست. بیشتر این فضاها می توانند از ظاهری جدید بهره مند شوند.

مقرون به صرفه ترین و سریع ترین پروژه بهسازی خانه، نقاشی داخلی است. هر کسی می تواند با استفاده از رنگ، ظاهر اتاق یا کل خانه خود را تغییر دهد.

نقاشی ساختمان می تواند به همان اندازه ساده و یا پیچیده باشد که شما با توجه به بودجه و سلیقه ترجیح می دهید. برای اینکه بتوانید این شرایط را کنترل کنید و تصمیم بگیرید نیاز به اطلاعات مناسب همچون قیمت نقاشی ساختمان در سال 99 دارید. در این مقاله ما در مورد اطلاعات مورد نیاز برای نقاشی ساختمان و ایجاد یک فضای جدید و جذاب تر برای خانه خواهیم پرداخت.

قیمت نقاشی ساختمان در سال 99 و دلایل به صرفه بودن آن

نقاشی داخلی ارزان است به خصوص اگر خودتان این کار را انجام دهید. اما مطمئنا انجام این کار نیازمند دانش و همینطور مهارت کافی می باشد. صرفه جویی در هزینه و بهبود دکوراسیون یک خانه با رنگ آمیزی در مقایسه با سایر تغییرات دکوراسیون همچون مبلمان یا فرش می تواند مناسب تر باشد.

با رنگ های مناسب، می توان احساس یک اتاق را کاملا تغییر داد و به یک فضای زندگی لذت بخش تر تبدیلش کرد. با توجه به افزایش قیمت ها، قیمت نقاشی ساختمان در سال 99 نیز افزایش یافته است اما هنوز هم نسبت به سایر تغییرات دکوراسیون مناسب ترین می باشد. استفاده از رنگ های تیره یا پر جنب و جوش می توانید نقش یک ادویه را در غذا برای یک اتاق کسل کننده ایفا کند. اما مراقب باشید این رنگ ها ممکن است گاهی کلافه کننده و زننده باشند.

استفاده از یک رنگ پر جنب و جوش بر روی یک دیوار می تواند احساسات را بدون شکستن بیش از اندازه فضا، تغییر دهد. نقاشی یک دیوار راهی سریع و آسان با وجود مناسب بودن قیمت نقاشی ساختمان در سال 99 می باشد.

قیمت رنگ و ابزار و تاثیر آن در قیمت نقاشی ساختمان در سال 99

قیمت نقاشی ساختمان به صورت مرسوم بسته به قیمت رنگ و به صورت متر مربع حساب می شود. نوع رنگ تاثیر بسزایی در تغییر قیمت ها دارد.

انواع رنگ ها در نقاشی ساختمان:

  • رنگ روغنی
  • رنگ مولتی کالر
  • رنگ اکریلیک
  • رنگ پلاستیکی
  • رنگ بلکا

در کنار قیمت رنگ برای رسیدن به قیمت نقاشی ساختمان در سال 99 باید به این موضوع توجه کرد که ممکن است رنگ بسته به دیواری که روی آن قرار می گیرند نیازمند زیرکار یا پرایمر و غیره داشته باشد که هر کدام از این موارد نیز به قیمت رنگ ها افزوده می شود و می تواند قیمت هر متر مربع را بالاتر ببرد.

با توجه به اینکه قیمت رنگ افزایش بسیاری داشته است و نیمه اول سال 99 با یک روند افزایشی در قیمت ها همراه بود، قطعا این قیمت در افزایش قیمت نقاشی ساختمان در سال 99 نیز تاثیر گذار خواهد بود و موجب افزایش آن خواهد شد.

به علاوه عواملی چون ابزار نقاشی نیز در این قیمت دخیل خواهد بود. ابزاری چون براش های مختلف که امروزه برای نقاشی های ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. لیسک و سینی رنگ، انواع سنباده و کاور رنگ و… با افزایش قیمت همراه بوده اند که در افزایش قیمت نقاشی ساختمان در سال 99 دخیل خواهد بود. همچنین نقاشی ساختمان مدرن نیز قیمت های توافقی خود را دارد.

دستمزد نقاش و تاثیر آن در قیمت نقاشی ساختمان در سال 99

معمولا دستمزد نقاش حدود 50 الی 30 درصد از کل قیمت نقاشی ساختمان در سال 99 را تشکیل می دهد. با توجه به  تورم و نوسانات بالای ارز می توان گفت این قیمت نیز با افزایشی در حدود 25 الی 30 درصد همراه بوده است. اما با توجه به اینکه این قیمت بالا می تواند باعث کم شدن میزان مشتری شود و همچنین قیمت گزافی برای مشتری به عنوان رنگ ساختمان به حساب می آید، معمولا میزان افزایش دستمزد نقاش کمتر از میزان تورم ایجاد شده است. می توان گفت نقاشان سعی می کنند در این حالت کمترین میزان تورم را در این صنعت اعمال نمایند. به علاوه قسمت ها مورد نظر برای رنگ آمیزی مانند سقف نیز قیمت های مختلفی دارند.

قیمت نقاشی ساختمان در سال 99

حتی اگر یک پروژه نقاشی داخل ساختمان به صرفه باشد، اما باز هم شما باید مبلغ قابل توجهی سرمایه گذاری کنید. به علاوه در کنار هزینه نقاشی ساختمان در سال 99 باید به زمانی که برای رنگ آمیزی صرف خواهد شد و خشک شدن رنگ نیز توجه نمایید. با توجه به اینکه از فصل تابستان در حال گذر هستیم در پاییز و زمستان زمان بیشتری برای خشک شدن رنگ نیاز خواهد بود. 

لیست قیمت نقاشی ساختمان در سال 1399

نکاتی که باید در نقاشی و قیمت نقاشی ساختمان در سال 99 در نظر گرفت

هرگز به قیمت های بسیار پایین اطمینان نکنید. شاید قیمت ها اندکی متغیر باشند اما هیچوقت قیمت های پایین منطقی نخواهد بود. با توجه به قیمت رنگ و همینطور دستمزد اعمال شده این قیمت باید یک قیمت متغیر و نزدیک به هم باشد. اگر نقاشی با قیمت بسیار پایین انتخاب نمایید قطعا کیفیت بالای کار را نادیده گرفته اید و نمی توانید او را بابت کیفیت بد ملامت نمایید.

توجه نمایید قبل از شروع کار حتما پروژه مورد نظر را به نقاش نشان داده و سر قیمت کامل با او توافق نمایید.  اجازه دهید نقاش قسمت های مختلف مثل گچ بری ها، قسمت های مورد نیاز برای زیر سازی و همینطور دیوارهای مختلف را بررسی نماید و بر سر قیمت این قسمت ها توافق نمایید زیرا این قیمت در قیمت نقاشی ساختمان در سال 99 تاثیر گذار است.

در مورد زمان تحویل کار با نقاش توافق نمایید تا بعد دچار مشکل نشوید.

بر سر رنگ ها کاملا با نقاش توافق نمایید تا اشتباهی در پی نداشته باشد و نیاز به دوباره کاری و هزینه مجدد نباشد. 

بر روی شیوه پرداخت هزینه ها به تفاهم برسید.

همانطور که در طول مقاله بررسی شد می توان گقت قیمت نقاشی ساختمان در سال 99 با توجه به وضعیت موجود افزایش داشته است اما هنوز هم می توان گفت این شیوه یکی از به صرفه ترین شرایط تغییر دکوراسیون می باشد.