نقاشی نمای ساختمان

نقاشی نمای ساختمان

نقاشی نمای ساختمان می تواند جلوه خوب و تازه ای به دیوارهای بیرونی منزل ببخشد و بر ارزش آن بیافزاید و تغییرات قابل توجه و چشم گیری به شمار رود. علاوه بر این، رنگ روی دیوارها آن ها را در برابر باد و هوا محافظت می کند. اما نقاشی دیوارهای بیرونی نیاز به دانش و آمادگی خاصی دارد که باعث می شود به سراغ متخصصان نقاشی نمای ساختمان بروید.

نقاشی ساختمان فقط برای داخل خانه نیست. خلاقیت و رنگ آمیزی و نقاشی می تواند به نمای بیرونی ساختمان نیز سبک و شخصیت خاصی ببخشد. رنگ در فضای باز می تواند از سازه ها و سطح در برابر عناصر مختلف مانند آب و هوا محافظت کند. همچنین بسته به نوع ظاهری که می خواهید، می توانید از رنگ بیرونی برای تکمیل با تضاد ساختمان خود با محیط اطراف استفاده نمایید.

برای نقاشی نمای ساختمان انتخاب گسترده ای از رنگ های بیرونی امروزه در دسترس قرار دارد. در گذشته رنگ ها محدودیت هایی داشتند اما امروز شیمی مدرن در دانش رنگ ها گسترش یافته و رنگ های امروزی در برابر نور خورشید تغییر رنگ نمی دهند، بعضی از آن ها در برابر آب و هوا نیز محافظ بوده و نقش مفیدی را در نقاشی نمای ساختمان ایفا می کنند.

هیچوقت در هنگام خرید و انتخاب رنگ کیفیت را دست کم نگیرید.

کیفیت رنگ در نقاشی نمای ساختمان

وضعیت سطح در تصمیم گیری در مورد نوع رنگ و همچنین آماده سازی هایی که باید انجام شود، مهم است. اگر روی یک سطح قدیمی قصد نقاشی دارید مطمئن شوید که این سطح خشک و تمیز و ترمیم شده است. اغلب متخصصان می توانند این ترمیم و تمیزی را انجام دهند. پیشنهاد می شود جهت انجام رنگ آمیزی نمای ساختمان از متخصصان امر کمک بگیرید. کیفیت رنگ می تواند در طول عمر نمای ساختمان تاثیر گذار باشد و همچنین زیبایی ساختمان و منزل شما را نیز حفظ نماید. به علاوه برای جلوگیری از کاهش کیفیت دیوارها نیز رنگ و کیفیت آن نقش مهمی ایفا می کنند. پس هنگام انتخاب رنگ به کیفیت آن دقت نمایید.

نقاشی نمای ساختمان

ظاهر در نقاشی نمای ساختمان

اگر به دنبال یک ترکیب خاص هستید تا در عین زیبایی با محیط اطراف تضاد چشم نواز و زیبایی را ایجاد کند، در هنگام انتخاب رنگ ها دقت نمایید. رنگ ها می توانند زیبایی چشم را تقویت نمایند. فراموش نکنید در نظر بگیرید منزل شما مدرن است یا کلاسیک؟! این سبک می تواند در نمای بیرونی و نقاشی نمای ساختمان نیز به چشم بیاید.

تجهیزات نقاشی نما

مدت زمان نقاشی نمای ساختمان

در این مورد نباید نگران بود. امروزه رنگ ها ویژگی هایی برای خشک شدن سریع را دارند. به علاوه متخصصان ما در گروه نقاشی سپید می توانند این روند را با سرعت بیشتری به پایان رسانده و نقاشی دلخواه شما را در اختیارتان قرار دهند.

مدت زمان خشک شدن رنگ نما

نوع رنگ انتخابی در نقاشی نمای ساختمان

نوع رنگی که انتخاب می کنید بسته به میزان قرار گرفتن در معرض عناصر مختلف دیوارها و سطحی که رنگ روی آن می نشیند دارد. به عنوان مثال در نقاشی نمای ساختمان باید مشخص شود رنگ به روی سنگریزه ها خواهد خورد یا یک دیوار سیمانی! شاید هم یک دیوار از جنس سنگ و آجر!

رنگ های مناسب سیمان یا سنگ در انواع مختلف در دسترس قرار دارند و متخصصان می توانند بسته به نوع دیوار شما رنگ های مختلف را پیشنهاد دارند.

به علاوه باید مشخص شود دیوار در معرض چه عناصری قرار دارد و رنگ متناسب با آن تهیه شود. معمولا بعضی از دیوارها قبل از رنگ نیاز به روکش های مختلفی دارند تا بتوانند کیفیت و شرایط بهتری را از خود به نمایش بگذارند. به هر حال باید از رنگ مخصوص نمای ساختمان خود استفاده کنید. نگران نباشید کافیست با متخصصان ما در گروه نقاشی سپید تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.

نوع رنگ در رنگ آمیزی نما

رنگ نما چیست

رنگ نما رنگی ضد آب بر پایه اکریلیک بوده و با بکار بردن افزودنی های سیلیکونی ساختاری مناسب به عنوان پوشش رنگ نمای ساختمان دارد. در نما به عنوان لایه نهایی و پوششی تزئینی جهت عایق حرارتی بیرونی مورد استفاده قرار می گیرد. آسان و سریع اجرا شده و عایق رطوبت بوده و اجازه تنفس را به سطوح می دهد. در برابر عوامل خارجی مقاوم است. بر روی رنگ قدیمی نما اجرا شده و جایگزینی با عمر بالا را تشکیل می دهد.

رنگ عایق رطوبت

رنگ عایق رطوبت به رنگی گفته می شود که در مقابل شرایط سخت جوی مثل باران های مداوم و یا رطوبت هوا مقاومت و پایداری داشته باشد.

رنگ عایق رطوبت اگر به شکل صحیح در نمای ساختمان به کار برده شود ساختمان شما را حداقل تا 10 الی 15 سال در برابر عوامل جوی و باران ها و هر گونه رطوبت سالم نگه می کند.

نکته مهم در اجرای رنگ نمای ساختمان اجرای صحیح و اصولی رنگ نما است. رنگ نمای ساختمان همان طور که از اسم آن پیداست مخصوص نمای ساختمان ساخته شده است.

رنگ عایق رطوبت در نما

استانداردهای نقاشی نمای ساختمان

در بعضی از نقاط شهر وقتی یک نمای ساختمان رنگ شده را ملاحظه می کنید حس خوبی نخواهید داشت و همیشه با یک نمای کثیف و رنگ پریده و یا پوسته شده روبه رو می شویم.

این موضوع را می توان اینگونه توضیح داد که رنگ نمای ساختمان باید دارای استانداردهای مخصوص به خود باشد و برای هر شرایط آب و هوایی رنگ نمای مخصوص به همان شرایط آب و هوایی به کار برده شود.

اما متأسفانه کارفرمایان بدون در نظر گرفتن استانداردهای رنگ نما و همچنین بدون مشورت با افراد خبره و کارشناسان این صنعت با استخدام پیمانکار رنگ نمای ساختمان که در اکثر مواقع اطلاعات فنی کاملی ندارد و با خرید رنگ های پلاستیک و یا کنیتکس های روغنی اقدام به رنگ آمیزی نمای ساختمان می کنند.

ولی بعد از مدت کوتاهی رنگ نمای ساختمان پوسته پوسته شده یا دچار رنگ پریدگی میگردد از همه مهم تر اینکه این رنگ هیچ وقت ساختمان شما را عایق رطوبت نمی کند و به دلیل جذب آب و رطوبت ساختمان شما از درون یعی داخل اتاق ها شروع به شوره زدن و نم زدگی می گردد.

مشورت با کارشناسان نقاشی سپید

اگر چنانچه در ابتدای کار و قبل از اقدام به نقاشی نمای ساختمان با یک شرکت معتبر که محصولات متنوع در اختیار دارد، وارد مذاکره شدید حتما به نظرات کارشناسان شرکت مورد نظر توجه کنید.

رنگ عایق رطوبت یک رنگ نمای فوق العاده عالی برای ساختمان هایی می باشد که در مناطق شمالی کشور هستند. همیشه در شمال کشورمان هزینه های زیادی صرفه ساخت یک ویلا و یا هر ساختمان دیگری می گردد.

نحوه رنگ آمیزی نما با طناب

رنگ نمای ساختمان شما هم عایق ساختمان خواهد بود و هم زیبایی بخش به نمای ساختمان شماست.

رنگ آمیزی نما در مناطق مرطوب و شمال کشور

اما با تحقیقات و مشاهدات اینجانب و سابقه کاری که در شمال کشور داشته ام بالای 80% درصد از ساختمان ها در رنگ آمیزی نمای ساختمان خود به هیچ وجه از استانداردهای این صنعت پیروی نمی کنند و این ساختمان ها همیشه دارای مشکل ورود نم و رطوبت از نمای ساختمان به داخل ساختمان هستند.

چنانچه کارفرمایان در ابتدا جهت نقاشی نمای ساختمان با صرف 15% درصد هزینه بیشتر و استفاده از رنگ نمای ساختمان مرغوب و همچنین واگذاری پروژه به پیمانکار رنگ نمای ساختمان حرفه ای و متعهد اقدام به نقاشی نمای ساختمان خود کنند هیچ گاه شاهد ورود نم و رطوبت از نمای بیرون ساختمان به داخل ساختمان نخواهند بود.

همچنین رنگ نمای ساختمان خود را حداقل 15 سال به همان شکل و ظاهر اولیه بدون رنگ پریدگی خواهند دید.

نقاشی نمای ساختمان بدون داربست و با طناب

قبل از شروع کار و نقاشی باید مواد اضافی روی دیوارها حذف شده و تمیز شوند. هر نوع کاغذ یا چسب یا هر مواد قرار گرفته روی این دیوارها باید حذف شده و با شستشو یا کندن از بین روند.

راپل نقاشی نما

نماشویی قبل از رنگ آمیزی نما

ما در گروه نقاشی سپید شستشوی نمای ساختمان قبل از رنگ آمیزی را توصیه میکنیم چون با انجام نماشویی با دستگاه های واترجت و سندبلاست هیچ اثری از کثیفی نخواهد ماند و به نحوی زیرسازی نما به بهترین شکل انجام خواهد شد.

پوشاندن لوله ها و درب و پنجره ها در رنگ آمیزی نما

همچنین لوله های فرعی، پنجره ها و درها نیز باید پوشانده شوند تا در برابر رنگ های مختلف در امان بوده و نیاز به رنگ آمیزی پیدا نکنند. باید در نظر گرفت رنگی که به دیوار اضافه می شود با رنگی که به در و پنجره میخورد و برای آن ها مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت است.

رنگ آمیزی نمای ساختمان بدون داربست

در مرحله بعد نباید فراموش کرد دیوارهایی که نیاز به ترمیم دارند باید ترمیم شوند تا مشکلات دیوارها از بین رفته و سطح صافی را در اختیار داشته باشیم تا به سادگی رنگ را بپذیرد.

متخصصان قبل از شروع نقاشی نمای ساختمان، از یک دوره آستر برای نشستن رنگ روی دیوار و همینطور افزایش کیفیت رنگ استفاده می کنند.

رنگ آمیزی نمای ساختمان

اگر هنوز دیوارهای خود را رنگ نکرده اید و تصمیم به این کار دارید، باید فراموش نکنید که دقیق و جدی تصمیم بگیرید. رنگ آمیزی و همچینین تغییر نمای ساختمان هزینه بر بوده و قابل بازگردانی نخواهد بود. اما نباید انکار کرد رنگ ها می توانند زیبایی را به منازل هدیه دهند. همانطور که رنگ ها می توانند در زیبایی درون خانه نقش داشته باشند، این امر در نقاشی نمای ساختمان نیز بی تاثیر نیست. با گشتی در شهر می توانید خانه های رنگ شده زیبایی را بیابید که زیبایی را چندین برابر می کنند. افراد بسیاری را می بینید که به دنبال خانه های رنگ شده برای عکاسی هستند و این زیبایی خانه هایی با نمای نقاشی شده را نشان می دهد.

نقاشی نمای ساختمان با رنگ های متنوع

قیمت نقاشی نمای ساختمان

مطمئنا اگر شما هم به فکر نقاشی نمای ساختمان افتاده اید، به دنبال قیمت این کار نیز می باشید. باید گفت قیمت نقاشی نمای ساختمان به صورت متری محسابه می شود و به متراژ نمای ساختمان و همچنین نوع رنگ مصرفی و همینطور تعمیرات مورد نیاز دیوارهای شما بستگی دارد. قیمت رنگ یک امر مهم برای مشخص کردن نرخ نقاشی نمای ساختمان دارد و معمولا پنجاه درصد از قیمت کل را تشکیل می دهد. به علاوه دستمزد نقاش و ابزاری که مورد استفاده قرار می گیرد و همینطور تعمیراتی که بر روی دیوارهای بیرونی ساختمان اعمال می شود نیز در این قیمت تاثیر گذار هستند. با یک برآورد حدودی از قیمت رنگ و همینطور متراژ خانه می توانید یک قیمت حدودی را برای هزینه های نقاشی نمای ساختمان به دست آورید.

برای نقاشی و رنگ آمیزی نمای ساختمان خود با شماره 09125183019 آقای امیدی تماس بگیرید.

بهترین نقاش نمای ساختمان در تهران